Vedení města se minulou středu sešlo s podnikateli

Budou-li vydělávat firmy sídlící ve městě, bude bohaté i město. To byla základní myšlenka, která podnítila setkání vimperských podnikatelů s vedením radnice, kde si obě strany navzájem mohly vyměnit své představy a požadavky i hledat řešení případných problémů.

Setkání s podnikateli

 Zástupci přibližně dvou desítek firem si vyslechli představu radnice o dalším směřování města či přehled strategických priorit, stejně jako potíže, se kterými se samospráva v současné době potýká. Představitele samosprávy pak naopak zajímaly překážky bránící dalším rozvoji místního podnikání.

Setkání s podnikateli

 „Nemůžeme si dovolit házet našim firmám klacky pod nohy, protože ony dávají práci našim lidem. Je tedy naší snahou jim maximálně vycházet vstříc. Navzájem se potřebujeme, je tedy třeba znát vzájemné představy, potřeby a problémy," vysvětlil důvody, která radnici vedly ke svolání schůzky, starosta Pavel Dvořák.

Setkání s podnikateli

 Přes několikeré výzvy starosty k otevřenému předložení stížností a problémů ze strany podnikatelů se na přetřes dostaly jen problémy se stavem přístupových cest k firmám, možnost zužitkování v regionu vyrobené solární energie, či pomoc při získávání informací o různých grantových titulech.

Setkání s podnikateli

Na druhou stranu zde zazněl stesk nad tím, že stát přidělává zbytečné problémy jak firmám, tak samosprávě, což ilustrují i ne vždy dořešené problémy s datovými schránkami.

Setkání s podnikateli

Jak na závěr podotkl starosta Pavel Dvořák, město nebude zvyšovat daňové zatížení podnikatelů a základní poplatky zůstávají téměř beze změn. O tom, že nedávné ocenění Vimperka, jako města příhodného pro podnikání, nebylo od věci, dosvědčily i reakce přítomných manažerů, kteří si pochvalovali jak spolupráci s radnicí, tak i práci vimperských úředníků.

 Setkání s podnikateli

Jaroslav Pulkrábek

Aktuality

10.5.2019

Město Vimperk vypisuje výběrové řízení na městského architekta

Přihlášku s povinnými přílohami doručte do 10. 5. 2019 osobně na podatelnu Městského úřadu Vimperk, Steinbrenerova 6, Vimperk nebo poštou. Uzavřenou obálku označte heslem "Výběr - městský architekt"

1.5.2019

Město Vimperk vyhlašuje výběrové řízení na místo úředníka – referent odboru životního prostředí

Přihlášku s požadovanými doklady zašlete nebo osobně doručte nejpozději do 24.5.2019 do 14.00 hod., na adresu: Městský úřad Vimperk, Steinbrenerova 6, 385 17 Vimperk. Uzavřenou obálku označte heslem: „NEOTVÍRAT, VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – REFERENT OŽP“.

12.4.2019

Informace ke spolkům a bývalým občanským sdružením

Jste členem spolku (občanského sdružení), členem jeho orgánu nebo je ve Vašem okolí fungující spolek? Spolkům stanoví občanský zákoník od roku 2014 určité povinnosti, které je třeba splnit.

12.4.2019

Nová vývěsní skříňka na sídlišti

Tento týden byla instalována nová vývěsní skříňka MěÚ Vimperk na sídlišti u prodejny Detva. Tato nahradila původní dřevěnou skříňku a obyvatelé sídliště zde najdou opět tradiční informace města Vimperk např. (pozvánky na zasedání zastupitelstva, nabídku volných bytů a nemovitostí a další sdělení).

10.4.2019

Mezinárodní vojenské cvičení DARKBLADE 2019

Na základě usnesení vlády České republiky číslo 817 ze dne 3. prosince 2018 se ve dnech od 9. května do 3. června 2019 uskuteční na území ČR mezinárodní vojenské cvičení DARKBLADE 2019.

5.4.2019

Dotazník – Pomozte nám zlepšit stránky města Vimperk a vyhrajte jednu z cen

Vzhledem k tomu, že dnešní elektronická doba je velice rychlá, a to, co nám nyní připadá aktuální, může být během pár dní zastaralé, rozhodli jsme se pro inovaci webových stránek města Vimperk.

3.4.2019

Křižovatka Fišerka se dočká zásadních změn

dne 8.4. bude předáním staveniště zahájena klíčová stavba letošního roku v našem městě a to přestavba současné průsečné křižovatky na silnici II/145 s ulicí 1. máje včetně přilehlých ulic v severní části města Vimperk na okružní křižovatku.

20.8.2018

Zubní pohotovost

1.1.2018

Informace o přerušení dodávky elektřiny

archív

Akce ve Vimperku