Vážení přátelé, milí spoluobčané,

obracím se k Vám, abych Vám podala nejnovější zprávy o činnosti „Občanského sdružení Stanislavy Chumanové".

 

Při nedávném vyhlašování vítězů 2. ročníku dětské výtvarné soutěže NaturVision byla celkové vítězce soutěže poprvé předána „Cena Stanislavy Chumanové". Učinili jsme tak na památku oblíbené paní starostky, která stála u počátků festivalu u nás ve Vimperku. Mezinárodní filmový festival NaturVision představuje ty nejnovější přírodní dokumenty z celého světa, a jeho mezinárodní filmové soutěže i doprovodných akcí, jako je např. je fotosoutěž, se pravidelně účastní největší profesionálové z celého světa z oblasti filmování a fotografování ve volné přírodě. Již druhým rokem je součástí festivalu také výtvarná soutěž pro děti od 3 do 15 let.

 

Stáňa se ve svém životě vždy snažila lidi spojovat a měla za to, že takovéto společné akce mají určitě význam. Proto budeme skleněnou „Cenu Stanislavy Chumanové", která má ve svém středu symbol červené květiny, předávat v rámci festivalu NaturVision každoročně.

Cena S. Chumanové 

Další důležitou součástí činnosti našeho sdružení tvoří pomoc našim potřebným a osamoceným vimperským spoluobčanům. V loňském roce se nám podařilo nakoupit potřeby pro dva z nich a letos bychom chtěli pokračovat obdobným způsobem. Na účtu sdružení bylo až dosud shromážděno přibližně 13 tisíc Kč, které budou takto použity. V souvislosti s tím bychom se chtěli jménem sdružení obrátit na všechny vimperské a okolní podnikatele, aby nám pomohli tento cíl plnit, a to i v dnešní složité době.

 

Číslo účtu Občanského sdružení Stanislavy Chumanové je: 27-7823390427/0100

 

Za všechnu dosavadní podporu a pomoc Vám všem děkujeme.

Věra Vávrová

 

Aktuality

10.5.2019

Město Vimperk vypisuje výběrové řízení na městského architekta

Přihlášku s povinnými přílohami doručte do 10. 5. 2019 osobně na podatelnu Městského úřadu Vimperk, Steinbrenerova 6, Vimperk nebo poštou. Uzavřenou obálku označte heslem "Výběr - městský architekt"

1.5.2019

Město Vimperk vyhlašuje výběrové řízení na místo úředníka – referent odboru životního prostředí

Přihlášku s požadovanými doklady zašlete nebo osobně doručte nejpozději do 24.5.2019 do 14.00 hod., na adresu: Městský úřad Vimperk, Steinbrenerova 6, 385 17 Vimperk. Uzavřenou obálku označte heslem: „NEOTVÍRAT, VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – REFERENT OŽP“.

12.4.2019

Informace ke spolkům a bývalým občanským sdružením

Jste členem spolku (občanského sdružení), členem jeho orgánu nebo je ve Vašem okolí fungující spolek? Spolkům stanoví občanský zákoník od roku 2014 určité povinnosti, které je třeba splnit.

12.4.2019

Nová vývěsní skříňka na sídlišti

Tento týden byla instalována nová vývěsní skříňka MěÚ Vimperk na sídlišti u prodejny Detva. Tato nahradila původní dřevěnou skříňku a obyvatelé sídliště zde najdou opět tradiční informace města Vimperk např. (pozvánky na zasedání zastupitelstva, nabídku volných bytů a nemovitostí a další sdělení).

10.4.2019

Mezinárodní vojenské cvičení DARKBLADE 2019

Na základě usnesení vlády České republiky číslo 817 ze dne 3. prosince 2018 se ve dnech od 9. května do 3. června 2019 uskuteční na území ČR mezinárodní vojenské cvičení DARKBLADE 2019.

5.4.2019

Dotazník – Pomozte nám zlepšit stránky města Vimperk a vyhrajte jednu z cen

Vzhledem k tomu, že dnešní elektronická doba je velice rychlá, a to, co nám nyní připadá aktuální, může být během pár dní zastaralé, rozhodli jsme se pro inovaci webových stránek města Vimperk.

3.4.2019

Křižovatka Fišerka se dočká zásadních změn

dne 8.4. bude předáním staveniště zahájena klíčová stavba letošního roku v našem městě a to přestavba současné průsečné křižovatky na silnici II/145 s ulicí 1. máje včetně přilehlých ulic v severní části města Vimperk na okružní křižovatku.

20.8.2018

Zubní pohotovost

1.1.2018

Informace o přerušení dodávky elektřiny

archív

Akce ve Vimperku