Roky rozestavěná stavba na sídlišti se pohne

Vedení vimperské radnice se podařilo dohodnout s majitelem dlouhé roky rozestavěné stavby na největším panelovém sídlišti ve městě na jejím dokončení. Město a majitel uzavřeli dohodu, při jejímž porušení sáhne radnice k vysokým pokutám. 

Jde o objekt na sídlišti u nových domů v ulici Pod pekárnou, který je rozestavěný dlouho přes deset let. Podle vedení města nebyl u stavby pořádek, nebyla zabezpečená a ohrožovala například děti, které se do ní mohly dostat. "Vadí nám to prostředí, které tam je," řekl vimperský místostarosta Bohumil Petrášek. "Je to bolavé místo," doplnil starosta Pavel Dvořák s tím, že radnice investuje do sídliště miliony korun aby vylepšila jeho vzhled a vybavení. 

   Město se stav stavby snažilo řešit, dokonce jednu dobu uvažovalo o její koupi a s majitelem jednalo. Nyní se s ním dohodlo, že stavbu zabezpečí a do půl roku oživí a dokončí do roku 2011. Do té doby má majitel platné stavební povolení, které se několikrát prodlužovalo. O dohodě vznikl i protokol. "Porušení této dohody pro nás bude znamenat cestu podle zákona," řekl Pavel Dvořák s tím, že město je připraveno využít § 58 zákona o obcích, který mu umožňuje udělit podnikateli pokutu až 200 000 korun při porušení právních předpisů obce. Starosta také před novináři zdůraznil, že nešlo o diktát, ale o dohodu. 

Majitel stavby tu dál plánuje restauraci, vývařovnu, obchody a kanceláře.

Text: Tomáš Přibyl

Aktuality

10.5.2019

Město Vimperk vypisuje výběrové řízení na městského architekta

Přihlášku s povinnými přílohami doručte do 10. 5. 2019 osobně na podatelnu Městského úřadu Vimperk, Steinbrenerova 6, Vimperk nebo poštou. Uzavřenou obálku označte heslem "Výběr - městský architekt"

1.5.2019

Město Vimperk vyhlašuje výběrové řízení na místo úředníka – referent odboru životního prostředí

Přihlášku s požadovanými doklady zašlete nebo osobně doručte nejpozději do 24.5.2019 do 14.00 hod., na adresu: Městský úřad Vimperk, Steinbrenerova 6, 385 17 Vimperk. Uzavřenou obálku označte heslem: „NEOTVÍRAT, VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – REFERENT OŽP“.

12.4.2019

Informace ke spolkům a bývalým občanským sdružením

Jste členem spolku (občanského sdružení), členem jeho orgánu nebo je ve Vašem okolí fungující spolek? Spolkům stanoví občanský zákoník od roku 2014 určité povinnosti, které je třeba splnit.

12.4.2019

Nová vývěsní skříňka na sídlišti

Tento týden byla instalována nová vývěsní skříňka MěÚ Vimperk na sídlišti u prodejny Detva. Tato nahradila původní dřevěnou skříňku a obyvatelé sídliště zde najdou opět tradiční informace města Vimperk např. (pozvánky na zasedání zastupitelstva, nabídku volných bytů a nemovitostí a další sdělení).

10.4.2019

Mezinárodní vojenské cvičení DARKBLADE 2019

Na základě usnesení vlády České republiky číslo 817 ze dne 3. prosince 2018 se ve dnech od 9. května do 3. června 2019 uskuteční na území ČR mezinárodní vojenské cvičení DARKBLADE 2019.

5.4.2019

Dotazník – Pomozte nám zlepšit stránky města Vimperk a vyhrajte jednu z cen

Vzhledem k tomu, že dnešní elektronická doba je velice rychlá, a to, co nám nyní připadá aktuální, může být během pár dní zastaralé, rozhodli jsme se pro inovaci webových stránek města Vimperk.

3.4.2019

Křižovatka Fišerka se dočká zásadních změn

dne 8.4. bude předáním staveniště zahájena klíčová stavba letošního roku v našem městě a to přestavba současné průsečné křižovatky na silnici II/145 s ulicí 1. máje včetně přilehlých ulic v severní části města Vimperk na okružní křižovatku.

20.8.2018

Zubní pohotovost

1.1.2018

Informace o přerušení dodávky elektřiny

archív

Akce ve Vimperku