Návštěvní kniha

Pravidla Návštěvní knihy:

  • Návštěvní kniha umožňuje návštěvníkům našich stránek vyjádřit své názory, postřehy, návrhy, podněty a připomínky k dění v obci, činnosti zastupitelstva, internetovým stránkám obce apod.
  • zakázány jsou příspěvky obsahující vulgarismy, výrazy hanlivé či odporují právnímu řádu ČR (národnostně, rasově, politicky, nábožensky či jinak diskriminačně zaměřené) a příspěvky s komerčním obsahem
  • dotazy, které neobsahují jméno odesilatele, nemusí být zveřejněny
  • příspěvky porušující tato pravidla mohou být odstraněny
  • e-mailový kontakt se nezveřejňuje, slouží pro případnou osobní odpověď
  • na dotazy bude odpovězeno v co nejbližší době (obvykle do dvou týdnů), pak bude dotaz i zveřejněn
  • příspěvky nevyjadřují oficiální stanovisko provozovatele a nemusí se shodovat s jeho názorem

Dobrý den pane starosto.Tak už máme 4.2. a nové odpovědi jsem se zatím nedočkala.Jak kulantně píšete:KDYŽ SE JEDNÁNÍ ROZJEDE,budete mě do konce října informovat.Znamená to,že se jednání nerozjelo,nebo jste měl na mysli až říjen roku 2018?Ještě je jedno řešení a to,že až auto srazí přebíhajícího chodce,začne se v této věci (přechod pro chodce nad kruháčem)teprve něco dít.Je mi jasné,že všech možných jednání je fůra,ale problém neexistujícího přechodu je opravdu dost závažný.Zákon o provozu na pozemních komunikacích §54 říká: Je-li blíže než 50 m křižovatka s řízeným provozem, přechod pro chodce, místo pro přecházení vozovky, nadchod nebo podchod vyznačený dopravní značkou "Přechod pro chodce", "Podchod nebo nadchod", musí chodec přecházet jen na těchto místech.Tento § si mohu vyložit tak,že je-li přechod dále než 50m,mohu silnici po rozhlédnutí přejít,akorát nevím,jak by to řešila policie,která u kontejnérů nad Lídlem dost často postává.Děkuji Vám za odpověď,s pozdravem Petra Chvojková.

Petra Chvojková 4.2.2018 09:17

Dobrý den. Ano slíbil jsem to, omlouvám se za opomnění a nemám dobré zprávy. Jednali jsme na kraji o možnosti vybudování místa pro přecházení na paprsku okružní křižovatky na silnici II/145 - Lidl a Penny směrem do ulice Špidrova. Podle mne se jedná o drobnost, ale hodně jsem se zmýlil. Totiž Jihočeský kraj, jako vlastník silnice II/145 a investor stavby okružní křižovatky obdržel na vlastní stavbu okružní křižovatky evropskou dotaci a musí dodržet podmínky grantu. Pravidla zní , že po dobu udržitelnosti projektu to je 5 let, nesmí tam nic se s tím udělat, něco přidat nebo změnit, jinak hrozí sankce za nedodržení dotace. Zkusili jsme to přesto prosadit a požádali na podzim loňského roku, jak jsem Vám psal, pracovníky odboru realizace investic a přípravy projektů Jihočeského kraje o prověření možnosti realizace místa pro přecházení. Když nepřicházela odpověď tak se náš odbor investic dotázal kraje dne 29.01.2018 a obdržel téhož dne odpověď, „že další informace od projektanta nemají“. Myslí se tím od státu jako toho, kdo to platí. Takže zřejmě platí nutnost dodržení pravidel dotaci. Můžu si o tom myslet, co chci, třeba, že je to pořádná blbost, ale nic s tím neudělám. Podmínky stavby jsme přijali a odsouhlasili. Byla tam vysoká dotace a snažil jsem se i jako krajský zastupitel to pro město získat. Budeme to zkoušet, ale už nejsem optimistou. Pokud se týká Vašeho názoru na § 54, tak asi si ho můžu vykládat jako Vy. Ale... Znáte to. S pozdravem Pavel Dvořák, starosta

Dobrý den,
prosím o zpřístupnění Plnění rozpočtu ke dni 30.9.2017, které bylo uveřejněno 12.10.2017 na elektr. ÚD.
Dále bych měla dotaz, zda všechny příspěvky na elektronické desce musí být zpřístupněny, neboť tomu tak není, např. nelze otevřít příspěvky z odboru dopravy.
Za odpověď předem děkuji.
S pozdravem
Marková

Blanka Marková 24.10.2017 18:07

Dobrý den, všechny soubory na úřední desce jsou přístupny všem. Z technického hlediska Vám nemusí jít otevřít soubor, který je elektronicky podepsaný - mám vyzkoušeno, že některé prohlížeče podpisy nepodporují. Pak je potřeba soubor stáhnout do počítače a tam otevřít. Omlouvám se za pozdní odpověď. Michal Cigánek

Dobrý den pane starosto.Psala jsem bývalé paní starostce,zda by byla možnost vybudování přechodu pro chodce v místě pod mostem vlakového nádraží k Lidlu.Myslím mezi kruhovým objezdem a viaduktem.Při budování kruh.objezdu se vůbec nepočítalo,že by lidé z Homolky mohli jít nakupovat do tohoto marketu.Musí se pracně kruháč obcházet,nehledě na to,že většina si již dnes krátí cestu přebíháním přes silnici.Můžete se vyjádřit,zda se do budoucna počítá s přechodem či nikoliv.Odpověď paní ing.Martanové je napsána k datumu 4.3.2017.Děkuji Vám za odpověď,Petra Chvojková.

Petra Chvojková 8.9.2017 09:52

Dobrý den, Jednoznačně to podporuji. Podle předběžného názoru projektantů by to šlo. Tak uvidíme. Začneme jednat s o pozemcích a správou silnic na kraji o možném projektu. Dle mých informacích se v tom ještě nic neudělalo a jednání se nerozběhla. Myslím, že když jednání rozjedeme, tak do konce října Vám dám další zprávu. Hezký den. Mgr. Pavel Dvořák starosta mobil: 770136074

Dobrý den chtěl bych se zeptat zda se ve Vimperku konaji farmářské trhy

Michal Divny 13.8.2017 21:55

Vážený pane Divný, reaguji na Vás dotaz ohledně farmářských trhů v našem městě. V současnosti se ve Vimperku farmářské trhy nekonají. V roce 2013 jsme byli nuceni trhy zrušit z důvodu malého zájmu prodejců i samotné veřejnosti. Pravidelně se ovšem konají trhy v Chlumanech a ve Strakonicích, jejichž návštěvu vřele doporučujeme. Renata Lešková referent odboru školství, kultury a CR, MěÚ Vimperk

Bydlím na sídlišti. Dnes od brzkého rána řvala skupina ožralých mladíků u Detvy, kteří zde chlastali jako by se nechumelilo. Na Sojčáku věčně volně pobíhají psi a psích h*ven po okolí nepočítaje. Lavičky i hřiště při lepším počasí obležené vesměs nezaměstnanými Romy, kdy se kolem nich bojí člověk pomálu projít, aby se náhodou blbě nepodíval. Vím, proti tomu se nic nedá dělat, ale kdy tady strážníci chodili pěšky naposledy a jak dlouhou? Copak si vymyslíte? Na dětských hřištích se kouří o stošest a hrají si na nich děti podstatně starší než by měly. U prodejny vietnamců stejné, věčně podnapilá různá individua, která zde ten svůj stav zdárně přikrmují. Tohle je dlouhodobý a hodně neuspokojivý stav a co na to Městská policie? Kolik že tady máte kamer a kolik strážníků? A k čemu jsou? Občas v noci městská po Sojčáku projede autem, to je vše.. A to není jen o Sojčáku. Kolik dalších let se na toto budeme koukat?

Karel Divin 4.8.2017 10:33

Vážený pane Divine, strážníci mají pěší obchůzky jasně naplánované v určitý čas na určeném místě i na sídlišti, navíc tento problém je i na jiných místech města a máme pouze dva strážníky na denní službu a dva strážníky na noční směnu. Každý kdo zavolá na linku 156 je informován, zda strážníci někde něco řeší, případně mohou vyjet. Dnešní stav nám neumožňuje nasazení většího počtu hlídek, neboť máme dva lidi podstav. Kromě toho řešíme dopravu ve městě, krádeže v obchodech, odchyty psů, opilce nejen na autobusovém nádraží, měření rychlosti, desítky oznámení od občanů atd.., a to vše se dvěma strážníky. K otázce kamer, na sídlišti jsou dvě kamery z celkového počtu 22ti kamerových bodů. Nadále se budeme intenzivně zabývat tímto problémem k celkovému uspokojení občanů. Děkuji s pozdravem Peter Macorlík. Peter Macorlík vrchní strážník a manažer prevence kriminality Městská policie Vimperk Kaplířova 65, Vimperk Tel. 606178724

Dobrý den, je hezké, jak se město stará o sídliště v sečení zeleně na sojčáku. Ale bylo by také dobré, kdyby také se uklízely polámané větve z jehličnatých stromů, co tu nedávno polámal mokrý sníh. Uklidilo se jen to, co bylo vidět ze silnice, ale to co je už ve vnitřní části sídliště, tak na to se prostě kašle. Takže, když tu projíždí traktůrky se sekačkou, nač to uklidit, když se to dá objet a dál tráva prorůstá větvemi. Bylo by dobré to tu uklidit, děti tu mezi tím si hrají, divím se, že nedošlo ještě k úrazu. Větve se prosím nacházejí pod školkou.

Marie Polatová 16.6.2017 18:18

Děkujeme za informaci. Při nejbližší příležitosti větve odklidíme. Ing. Josef Kotál Odbor ŽP

Aktuality

13.8.2020

Pozvánka na sedmnácté zasedání Zastupitelstva města Vimperk

Zasedání Zastupitelstva města Vimperk se uskuteční v pondělí v pondělí 17.08.2020 od 16:30 hodin v sále MěKS Vimperk

5.8.2020

Webové stránky okresu Freyung-Grafenau jsou nyní také v českém jazyce

Nová domovská stránka okresního úřadu přináší nové, modernější uspořádání a lepší čitelnost na mobilních zařízeních. Okresní rada Sebastian Gruber a odpovědný online editor Christian Luckner (vpravo) se těší na velkou návštěvnost na nových stránkách.

3.8.2020

Informace Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje pro okres Prachatice

V reakci na dnešní vydání „SEMAFORU“ ministerstvem zdravotnictví.

17.7.2020

Město Vimperk vyhlašuje výběrové řízení na místo úředníka – referent odboru školství, kultury a cestovního ruchu.

Přihlášku s požadovanými doklady zašlete nebo osobně doručte nejpozději do 17.08.2020 do 14.00 hod., na adresu: Městský úřad Vimperk, Steinbrenerova 6, 385 17 Vimperk. Uzavřenou obálku označte heslem: „NEOTVÍRAT, VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – REFERENT ODBORU ŠK“.

9.7.2020

Město Vimperk vyhlašuje výběrové řízení na místo úředníka – referent odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Přihlášku s požadovanými doklady zašlete nebo osobně doručte nejpozději do 14.08.2020 do 14.00 hod., na adresu: Městský úřad Vimperk, Steinbrenerova 6, 385 17 Vimperk. Uzavřenou obálku označte heslem: „NEOTVÍRAT, VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – REFERENT ODBORU SV“.

25.6.2020

Nové linky cyklobusů

Nový jízdní řád cyklobusů z Vimperka.

0.0.0000

Informace o přerušení dodávky elektřiny

archív

Akce ve Vimperku