Město pro byznys: Vimperk mezi nejlepšími

 VIMPERK a PRACHATICE - Vimperk je jedním z nejlepších měst v České republice pro podnikání. Vyplynulo to z celostátního hodnocení týdeníku Ekonom v rámci jeho výzkumu nazvaného Město pro byznys. Vimperk se umístil mezi více než dvěma stovkami měst na šestém místě a je na tom nejlépe v Jihočeském kraji. Naopak Prachatice patří mezi nejhorší místa pro podnikání. 

Týdeník Ekonom se hodnocením vhodnosti měst pro podnikání zabývá několik let. Hodnotí padesát kriterií v šesti kategoriích. Vimperk v těchto hodnoceních Prachatice pravidelně poráží. V celorepublikovém hodnocení Vimperk skončil šestý a vůbec nejlepší byl v kvalitě lokality. Dobře si vedl také v oblasti cen. 

   Prachatice v žebříčcích tradičně doplácí na to, jak je v nich draho a příznivě město také nehodnotí samotní podnikatelé. Celkově skončily Prachatice na 151. místě a v oblasti cen patří k nejhorším v Čechách. 

   Jediné v čem Prachatice těsně vynikly nad Vimperk je přístup veřejné správy. Do této kategorie patří například hospodaření obcí, podíl kapitálových výdajů města, úřední hodiny a počty úředníků nebo třeba informační otevřenost a podpora přístupu k internetu. Prachatice i Vimperk v této oblasti patří spíše k průměru. 

Tomáš Přibyl

www.prachatickonews.cz

 

Aktuality

10.5.2019

Město Vimperk vypisuje výběrové řízení na městského architekta

Přihlášku s povinnými přílohami doručte do 10. 5. 2019 osobně na podatelnu Městského úřadu Vimperk, Steinbrenerova 6, Vimperk nebo poštou. Uzavřenou obálku označte heslem "Výběr - městský architekt"

1.5.2019

Město Vimperk vyhlašuje výběrové řízení na místo úředníka – referent odboru životního prostředí

Přihlášku s požadovanými doklady zašlete nebo osobně doručte nejpozději do 24.5.2019 do 14.00 hod., na adresu: Městský úřad Vimperk, Steinbrenerova 6, 385 17 Vimperk. Uzavřenou obálku označte heslem: „NEOTVÍRAT, VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – REFERENT OŽP“.

12.4.2019

Informace ke spolkům a bývalým občanským sdružením

Jste členem spolku (občanského sdružení), členem jeho orgánu nebo je ve Vašem okolí fungující spolek? Spolkům stanoví občanský zákoník od roku 2014 určité povinnosti, které je třeba splnit.

12.4.2019

Nová vývěsní skříňka na sídlišti

Tento týden byla instalována nová vývěsní skříňka MěÚ Vimperk na sídlišti u prodejny Detva. Tato nahradila původní dřevěnou skříňku a obyvatelé sídliště zde najdou opět tradiční informace města Vimperk např. (pozvánky na zasedání zastupitelstva, nabídku volných bytů a nemovitostí a další sdělení).

10.4.2019

Mezinárodní vojenské cvičení DARKBLADE 2019

Na základě usnesení vlády České republiky číslo 817 ze dne 3. prosince 2018 se ve dnech od 9. května do 3. června 2019 uskuteční na území ČR mezinárodní vojenské cvičení DARKBLADE 2019.

5.4.2019

Dotazník – Pomozte nám zlepšit stránky města Vimperk a vyhrajte jednu z cen

Vzhledem k tomu, že dnešní elektronická doba je velice rychlá, a to, co nám nyní připadá aktuální, může být během pár dní zastaralé, rozhodli jsme se pro inovaci webových stránek města Vimperk.

3.4.2019

Křižovatka Fišerka se dočká zásadních změn

dne 8.4. bude předáním staveniště zahájena klíčová stavba letošního roku v našem městě a to přestavba současné průsečné křižovatky na silnici II/145 s ulicí 1. máje včetně přilehlých ulic v severní části města Vimperk na okružní křižovatku.

20.8.2018

Zubní pohotovost

1.1.2018

Informace o přerušení dodávky elektřiny

archív

Akce ve Vimperku