KŘEST KNIHY O VIMPERKU z edice Zmizelé Čechy

Vskutku společenskou událostí se ve čtvrtek 6. prosince stal křest zbrusu nové knihy o Vimperku z pera učitele zdejšího gymnázia a předsedy Stifterova pošumavského železničního spolku Mgr. Romana Hajníka. Ten se s pomocí více než dvou stovek fotografií pokusil přiblížit Vimperk tak, jak přežívá ve vzpomínkách těch nejstarších nebo jak ho lze spatřit již jen na starých fotografiích.

„Myslíme si, že takováto událost je vhodnou příležitostí k setkání a vlastně se týká celého města. Proto jsme se rozhodli dát akci podobu slavnostního večera s hudebním doprovodem i neformálním setkáním při sklence vína a malém občerstvení,“ vysvětlil důvod, který vedl pořadatele k uspořádání této, poměrně velkolepé akce Petr Moravec z Městského kulturního střediska Petr Moravec.

Punc společenské události večeru dodala i účast starosty města Pavla Dvořáka, hostů z řad německých rodáků i zástupců samosprávy partnerského města Freyung.

Celou akci, která se uskutečnila za finanční podpory radnice a ve spolupráci s vimperskou ZUŠ využilo kulturní středisko spolu s místní kabelovou televizí i k prověření technických možností projekčního zařízení a celý večer tak dostal zajímavou vizuální podobu.

Na otázku - co dál ? - odpověděl autor knihy a předseda spolku, který na sebe vzal roli hlavního pořadatele akce, jednoznačně: „Bylo by chybou skončit s dějinami města poté, co vyjde kniha. Každá publikace má své hranice, obsahové i časové, mozaika dějin událostí ve městě nemůže být nikdy úplná. Už nyní vím některé informace, které bych dnes do knihy zařadil, ale není možné donekonečna čekat na dobu, kdy budete vědět více. Kniha by pak nemohla vyjít nikdy. Je jasné, že se mezitím objevily nové informace, podařilo se identifikovat několik fotografií a získat další do sbírky. Vytváří se tak prostor pro různé prezentace těchto materiálů a celá historie města stojí před jednou velkou výzvou – v roce 2013 oslavíme 750. výročí první písemné zmínky o existenci Vimperka. Doufám tedy, že na další knihu o Vimperku nebudeme čekat zase dalších 30 let.“

Jaroslav Pulkrábek

Aktuality

10.5.2019

Město Vimperk vypisuje výběrové řízení na městského architekta

Přihlášku s povinnými přílohami doručte do 10. 5. 2019 osobně na podatelnu Městského úřadu Vimperk, Steinbrenerova 6, Vimperk nebo poštou. Uzavřenou obálku označte heslem "Výběr - městský architekt"

1.5.2019

Město Vimperk vyhlašuje výběrové řízení na místo úředníka – referent odboru životního prostředí

Přihlášku s požadovanými doklady zašlete nebo osobně doručte nejpozději do 24.5.2019 do 14.00 hod., na adresu: Městský úřad Vimperk, Steinbrenerova 6, 385 17 Vimperk. Uzavřenou obálku označte heslem: „NEOTVÍRAT, VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – REFERENT OŽP“.

12.4.2019

Informace ke spolkům a bývalým občanským sdružením

Jste členem spolku (občanského sdružení), členem jeho orgánu nebo je ve Vašem okolí fungující spolek? Spolkům stanoví občanský zákoník od roku 2014 určité povinnosti, které je třeba splnit.

12.4.2019

Nová vývěsní skříňka na sídlišti

Tento týden byla instalována nová vývěsní skříňka MěÚ Vimperk na sídlišti u prodejny Detva. Tato nahradila původní dřevěnou skříňku a obyvatelé sídliště zde najdou opět tradiční informace města Vimperk např. (pozvánky na zasedání zastupitelstva, nabídku volných bytů a nemovitostí a další sdělení).

10.4.2019

Mezinárodní vojenské cvičení DARKBLADE 2019

Na základě usnesení vlády České republiky číslo 817 ze dne 3. prosince 2018 se ve dnech od 9. května do 3. června 2019 uskuteční na území ČR mezinárodní vojenské cvičení DARKBLADE 2019.

5.4.2019

Dotazník – Pomozte nám zlepšit stránky města Vimperk a vyhrajte jednu z cen

Vzhledem k tomu, že dnešní elektronická doba je velice rychlá, a to, co nám nyní připadá aktuální, může být během pár dní zastaralé, rozhodli jsme se pro inovaci webových stránek města Vimperk.

3.4.2019

Křižovatka Fišerka se dočká zásadních změn

dne 8.4. bude předáním staveniště zahájena klíčová stavba letošního roku v našem městě a to přestavba současné průsečné křižovatky na silnici II/145 s ulicí 1. máje včetně přilehlých ulic v severní části města Vimperk na okružní křižovatku.

20.8.2018

Zubní pohotovost

1.1.2018

Informace o přerušení dodávky elektřiny

archív

Akce ve Vimperku