Informace Občanského sdružení Stanislavy Chumanové 

Poslední únorový čtvrtek se sešli v restauraci Lotte členové Sdružení Stanislavy Chumanové o.s. Hlavním úkolem schůzky bylo rozdělení nashromážděných peněz konkrétním osobám.

 

Členové sdružení posoudili jednotlivé žádosti o finanční příspěvek, které se sešly na základě dopisů, kterými sdružení minulý rok obeslalo ředitele škol a sportovní kluby.

Ke konci února 2009 se na účtě sdružení shromáždilo 16.000,- Kč.

 

Po diskuzi bylo odsouhlaseno rozdělení finančních prostředků takto:

 

  • Příspěvek 10.000,- Kč - výraznému sportovnímu talenu (v běhu na lyžích, v přespolním běhu a atletice), který pochází ze sociálně slabší rodiny a dosud se nemůže účastnit soustředění a závodů. Doporučeno SKI Klubem Šumava.
  • Příspěvek 1.500,- Kč pro osobu s plně invalidním důchodem, která žije sama a není vdobrém psychickém stavu, doporučil Odbor sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Vimperk. (Zakoupení teplé „televizní" deky, osušky a květin).
  • Příspěvek 1.500,- Kč pro osobu s plně invalidním důchodem, onemocnění vyžaduje stálou výměnu osobního prádla a stálé převlékání lůžka. Bude zakoupeno lůžkové povlečení a osušky ze 100% bavlny. Doporučil Odbor sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Vimperk.

 Členové sdružení se shodli, že tyto osoby jsou těmi, které by upřednostnila i  Stanislava Chumanová. Ostatní žadatelé mají možnost požádat svou školu o mimořádný příspěvek za výborné studijní výsledky nebo si podat žádost do Kulturní komise MěÚ.

 Paní Věra Vávrová také navrhla znovu oslovit podnikatele dopisy, poděkovat sponzorům, informovat je o tom, komu, na co a v jaké výši bylo přispěno.

 Na „Cenu Stanislavy Chumanové" v souvislosti se zářijovým festivalem NaturVision se členové sdružení rozhodli uvolnit částku 4.000,- Kč. Paní Bošková s paní Martanovou navrhly, aby cena vycházela graficky z loga sdružení (rudý květ) a byla vyrobena ze skla.

Renata Lešková, Hana Šimková

Aktuality

10.5.2019

Město Vimperk vypisuje výběrové řízení na městského architekta

Přihlášku s povinnými přílohami doručte do 10. 5. 2019 osobně na podatelnu Městského úřadu Vimperk, Steinbrenerova 6, Vimperk nebo poštou. Uzavřenou obálku označte heslem "Výběr - městský architekt"

1.5.2019

Město Vimperk vyhlašuje výběrové řízení na místo úředníka – referent odboru životního prostředí

Přihlášku s požadovanými doklady zašlete nebo osobně doručte nejpozději do 24.5.2019 do 14.00 hod., na adresu: Městský úřad Vimperk, Steinbrenerova 6, 385 17 Vimperk. Uzavřenou obálku označte heslem: „NEOTVÍRAT, VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – REFERENT OŽP“.

12.4.2019

Informace ke spolkům a bývalým občanským sdružením

Jste členem spolku (občanského sdružení), členem jeho orgánu nebo je ve Vašem okolí fungující spolek? Spolkům stanoví občanský zákoník od roku 2014 určité povinnosti, které je třeba splnit.

12.4.2019

Nová vývěsní skříňka na sídlišti

Tento týden byla instalována nová vývěsní skříňka MěÚ Vimperk na sídlišti u prodejny Detva. Tato nahradila původní dřevěnou skříňku a obyvatelé sídliště zde najdou opět tradiční informace města Vimperk např. (pozvánky na zasedání zastupitelstva, nabídku volných bytů a nemovitostí a další sdělení).

10.4.2019

Mezinárodní vojenské cvičení DARKBLADE 2019

Na základě usnesení vlády České republiky číslo 817 ze dne 3. prosince 2018 se ve dnech od 9. května do 3. června 2019 uskuteční na území ČR mezinárodní vojenské cvičení DARKBLADE 2019.

5.4.2019

Dotazník – Pomozte nám zlepšit stránky města Vimperk a vyhrajte jednu z cen

Vzhledem k tomu, že dnešní elektronická doba je velice rychlá, a to, co nám nyní připadá aktuální, může být během pár dní zastaralé, rozhodli jsme se pro inovaci webových stránek města Vimperk.

3.4.2019

Křižovatka Fišerka se dočká zásadních změn

dne 8.4. bude předáním staveniště zahájena klíčová stavba letošního roku v našem městě a to přestavba současné průsečné křižovatky na silnici II/145 s ulicí 1. máje včetně přilehlých ulic v severní části města Vimperk na okružní křižovatku.

20.8.2018

Zubní pohotovost

1.1.2018

Informace o přerušení dodávky elektřiny

archív

Akce ve Vimperku

© 2005 - 2019 Město Vimperk
Počet přístupů na tuto stránku od 9. března 2009: 7248
Neoprávněné užití jakékoliv součásti této stránky je zakázáno.
Jihocesky Kraj Logo Realizováno s finanční podporou Jihočeského kraje
Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek
WWW: Lubor Mrázek, mSystem Lubor Mrázek, mSystem