Dodavatel tepla slíbil jeho nižší cenu

VIMPERK - 9. března 2009 - 17:10 - Nový provozovatel tepelného hospodářství ve Vimperku slíbil na letošní rok nižší cenu tepla. Společnost Energie AG Teplo Vimperk to oznámila v tiskové zprávě v reakci na množící se dotazy občanů.

Firma Energie AG Teplo Vimperk se stala provozovatelem tepelného hospodářství ve Vimperku loni v listopadu. Jedním z důvodů, proč radnice hledala nového provozovatele, bylo i snížení ceny. To se na konci roku ještě nepodařilo, ale pro letošní rok už cena klesla. "Na rok 2009 je cena tepla po dohodě s městem 649,60 Kč včetně DPH, což je o 2,5% méně než v roce 2008. Další snížení ceny zváží Energie AG ještě letos před další topnou sezónou na základě vývoje cen plynu a dřevní štěpky," uvedl jednatel společnosti Miroslav Rys. 

   Firma také ve výběrovém řízení slíbila radnici investice do teplovodní soustavy. I do nich se pouští. "V současné době realizuje Energie AG montáž objektových předávacích stanic na sídlišti K. Weisse, které by už konečně měly vyřešit dlouhotrvající problémy s kvalitou dodávky teplé vody v této oblasti. V případě dotazů k průběhu investiční akce, pište prosím své dotazy na info@energieagteplo.cz," řekl Miroslav Rys. 

   Provozovatel tepelného hospodářství se také snaží přijít s regulací soustavy tak, aby snížil ztráty například ve školách nebo úřadech, kde není třeba topit v noci, ale je třeba je rychle vytopit ráno. Podnět k tomu dala základní škola ve Smetanově ulici. Další investici plánuje Energie AG do starých rozvodů na sídlišti K. Weisse a v oblasti ulice SNP na horním sídlišti. Další investice do rozšiřování rozvodů ve městě závisí na zájmu. "Čím více odběratelů je připojených, tím nižší cena pro všechny," vysvětlil Miroslav Rys. 

   Ve Vimperku provozovaly tepelné hospodářství Městské služby. Zhruba před rokem začala radnice ale hledat nového provozovatele, kvůli snížení ceny tepla a také kvůli tomu, že Městské služby se dostaly do špatné finanční situace. Výběrové řízení vyhrála rakouská firma Energie AG Wärme, jejíž česká dceřiná společnost založila společnost Energie AG Teplo Vimperk a ta od listopadu tepelné hospodářství provozuje.

 

Text: Tomáš Přibyl, www.prachatickonews.cz

 

Aktuality

31.5.2019

II. výzva pro nájemce a návštěvníky hrobových míst

Město Vimperk, jako správce veřejného pohřebiště města Vimperk, opětovně vyzývá nájemce hrobových míst na veřejném pohřebišti ve Vimperku k odstranění nepovoleně vysazených dřevin na pronajatých hrobových (urnových) místech a v jejich blízkosti a to nejpozději do prodlouženého termínu – konec května roku 2019. Po tomto termínu, budou dřeviny postupně odstraňovány na náklady nájemce hrobového místa.

10.5.2019

Město Vimperk vypisuje výběrové řízení na městského architekta

Přihlášku s povinnými přílohami doručte do 10. 5. 2019 osobně na podatelnu Městského úřadu Vimperk, Steinbrenerova 6, Vimperk nebo poštou. Uzavřenou obálku označte heslem "Výběr - městský architekt"

1.5.2019

Město Vimperk vyhlašuje výběrové řízení na místo úředníka – referent odboru životního prostředí

Přihlášku s požadovanými doklady zašlete nebo osobně doručte nejpozději do 24.5.2019 do 14.00 hod., na adresu: Městský úřad Vimperk, Steinbrenerova 6, 385 17 Vimperk. Uzavřenou obálku označte heslem: „NEOTVÍRAT, VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – REFERENT OŽP“.

12.4.2019

Nová vývěsní skříňka na sídlišti

Tento týden byla instalována nová vývěsní skříňka MěÚ Vimperk na sídlišti u prodejny Detva. Tato nahradila původní dřevěnou skříňku a obyvatelé sídliště zde najdou opět tradiční informace města Vimperk např. (pozvánky na zasedání zastupitelstva, nabídku volných bytů a nemovitostí a další sdělení).

12.4.2019

Informace ke spolkům a bývalým občanským sdružením

Jste členem spolku (občanského sdružení), členem jeho orgánu nebo je ve Vašem okolí fungující spolek? Spolkům stanoví občanský zákoník od roku 2014 určité povinnosti, které je třeba splnit.

10.4.2019

Mezinárodní vojenské cvičení DARKBLADE 2019

Na základě usnesení vlády České republiky číslo 817 ze dne 3. prosince 2018 se ve dnech od 9. května do 3. června 2019 uskuteční na území ČR mezinárodní vojenské cvičení DARKBLADE 2019.

5.4.2019

Dotazník – Pomozte nám zlepšit stránky města Vimperk a vyhrajte jednu z cen

Vzhledem k tomu, že dnešní elektronická doba je velice rychlá, a to, co nám nyní připadá aktuální, může být během pár dní zastaralé, rozhodli jsme se pro inovaci webových stránek města Vimperk.

3.4.2019

Křižovatka Fišerka se dočká zásadních změn

dne 8.4. bude předáním staveniště zahájena klíčová stavba letošního roku v našem městě a to přestavba současné průsečné křižovatky na silnici II/145 s ulicí 1. máje včetně přilehlých ulic v severní části města Vimperk na okružní křižovatku.

20.8.2018

Zubní pohotovost

1.1.2018

Informace o přerušení dodávky elektřiny

archív

Akce ve Vimperku